Při mé práci koučky, konzultantky pro byznys v SME a majitelky konceptu TAB Board je klíčové se potkávat s podnikateli v pražském regionu a potenciálními klienty z řad jednatelů a majitelů malých firem. Vyhledat ten správný kontakt a sjednat obchodní schůzku je činnost, kterou je zvykem delegovat na kolegu, který je v této oblasti komunikace profesionál. A právě takového kolegu/kolegyni nyní hledám!
Po dvouletých restrikcích a omezeních spojených s pandemií Covid-19 je nejvyšší čas zrevidovat také složení a stav vašich zákazníků. Přestože některé společnosti „pospávaly“, trh se mezitím posunul o míle daleko a co bylo status quo v zimě 2020, dnes už neplatí. To se týká i situace na straně zákazníků. Proto si nyní zaslouží vaši speciální pozornost.
Konec roku je u mnohých firem věnován zhodnocení letošních úspěchů a plánování pro nový rok. Tento podzim, ale může být poznamenám další vlnou pandemie, a tudíž další nejistotou, co přinese rok 2022. A proto často slýchávám větu: „Plánovat se nedá, vždyť vůbec nevíme, co bude, jak na straně zákazníků, tak dodavatelů“ Ale právě v této větě, lze hledat i odpověď.
Dnes snad již neexistuje firma, kde by se čas od času neřešila úroveň a kvalita firemní kultury. Její význam stoupá i proto, že se firmy ocitají na prahu další revoluce. Přichází totiž doba, kdy se úspěch podniků neměří jen podle finančních ukazatelů, ale vztahy, kultura, hodnoty a komunikace se konečně dostávají na jeden z hlavních stupínků v hodnocení firem. Na mnohých příkladech se již prokázalo, že kvalita firemní kultury přímo souvisí s produktivitou, úspěšností a celkovými výsledky firmy a je nedílnou součástí, ba dokonce základem pro udržitelný rozvoj podnikání.
Uplynulý rok nastavil zrcadlo všem podnikatelům po celém světě. Někteří krizi překonali, někteří ji neustáli, ovšem přibyla také nová skupina lidí, kteří své firmy restartují nebo se chopili nové výzvy či příležitosti. Proto centrála TAB rozpracovala další koncept, který můžeme nabídnout širší komunitě podnikatelů. Pro zájemce z Česka a Slovenska – startujeme 1.skupinu již v září!
Jaký jste typ člověka? Jak přistupujete k lidem a úkolům? Metodika DISC vám mimo jiné přiřadí i barevné spektrum. Takže můžete být osobnost červená, dominantní a plná ohně, nebo žlutá inspirativní, stále v oblacích. A co když u vás převažuje zelená – zemitá barva stálosti? Anebo modrá, která hovoří o smyslu pro data, čísla a pravidla a je symbolem vody.
Jaké máme motivátory a jak je ovlivňují naše hybné síly? Zkrátka, co je ta mrkev, za kterou se každý den ženeme a mnohdy si ji vůbec neuvědomujeme? A co “mrkev” pro zaměstnance? To je teprve záhada – každému se nezavděčíte standartními benefity a jen peníze už nejsou motivující.
Všechno zlé je pro něco dobré! Virtuální komunikace a rozvoj technologií a platforem pro online komunikaci zpřístupnily komunikace na mezinárodní úrovni. A to bez zbytečných nákladů na dopravu a zvyšování uhlíkové stopy.
TAB BOARDS patří mezi nejrychleji se rozvíjející franšízové koncepty světa.
Tak vyhodnotil americký odborný časopis Entrepreneur koncept, který vytváří zázemí a poskytuje podporu majitelům a jednatelům malých a středních podniků po celém světě.
Jednou z největších překážek růstu v malém podniku je neschopnost a neochota majitele delegovat. V určitém okamžiku se úspěšné podnikání stane příliš velkým a příliš složitým na to, aby ho jedna osoba zvládla, bez ohledu na to, jak inteligentní, pracovitý a vášnivý jste podnikatel. A zatímco na intelektuální úrovni jistě víte, kdy nastal čas pustit otěže, stále tuto myšlenku odkládáte.
“Nemám vůbec čas! I když pracuji z home office a ušetřím čas na cestování, někam se mi ztrácí….Co neudělám ráno do 10 hod, to se vleče a často se ocitne na seznamu s termínem – NA PŘÍŠTĚ.” Jsou to Vaše slova? Hospodaření s časem a energií je problém nejen zaměstnanců, ale i podnikatelů. Jste správným kormidelníkem Vašeho času? Víte například, že v první ranní hodině rozhodnete, kterým směrem a jakým tempem se bude Váš pracovní den ubírat?
Virtuální svět ovládl náš život i práci, a i těm nezatvrzelejším konzervativcům už došlo, že se budou muset adaptovat na fenomén dnešní doby a přehodnotit svůj odpor k virtuálním konferencím. Už rok, s krátkou letní přestávkou, řídíme firmy, řešíme obchodní kontrakty, přijímáme zaměstnance a vedeme porady s minimálním osobním kontaktem. Jak k této situaci přistupovat? Má smysl vzdorovat a přesvědčovat sebe i kolegy, že se pouze uchylujeme k nutnému zlu, které nikdy nemůže dosáhnout stejně kvalitního výsledku, jako osobní mítinky a konference?